OTKRIVANJE IMPOZANTNOG SPOMENIKA KNEZU LAZARU NA VIDOVDAN U ĆUPRIJI


Svečana ceremonija povodom otkrivanja spomenika knezu Lazaru Hrebeljanoviću biće upriličena na Vidovdan 28. juna.
Ovaj spomenik koji će u budućnosti biti zaštitni znak Ćuprije je delo profesora Miroljuba Stamenkovića.
Vidovdan za opštinu Ćuprija, ali i za celokupan srpski narod ima posebnu istorijsku, ali i sentimentalnu vrednost. Stradanje kneza Lazara Hrebeljanovića i srpske vojske na Kosovu, u srpskoj tradiciji ima karakter svetog čina, pa će ovo impozantno skulpturalno delo biti postavljeno u neposrednoj blizini manastira Ravanice, gde počivaju mošti Svetog kneza Lazara.

“Veliki rad profesora Miroljuba Stamenkovića uskoro dolazi u naš grad, Knez Lazar Hrebeljanović. I naš veliki rad, jer smo imali mnogo problema kako bi smo ovaj monumentalni spomenik priveli kraju. Problemi se zaboravljaju, a spomenik će ostati “za vjek i vjekov”.Nadam se da će se svaki Ćupričanin dičiti ovom građevinom koji će naš grad činiti lepšim i prepoznatljivijim.” izjavio je preko društvenih mreža predsednik opštine Ćuprija Ninoslav Erić.


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
admin

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format